GRA MUZYKA

niedziela, 19 stycznia 2014

25 piosenek 2013 roku, suplement: hity na karnawał


Rok 2013 obfitował w kilka udanych hitów o komercyjno-użytkowym charakterze - w moim podstawowym TOP 25 ich nie chciałem umieszczać, gdyż to trochę inny rodzaj piosenek - o stricte zabawowym charakterze. Wyjątek zrobiłem dla Get Lucky, który według mnie miał w sobie jakieś wartości artystyczne, a nie tylko taneczno-imprezowe. Poniżej pięć przebojów z 2013 z wielomilionowymi (rekordzistka tej listy ma ich blisko pół miliarda) wyświetleniami na youtubie do których pewnie wielu z was będzie się bawić w trwającym karnawale.

[camel]

5. Britney Spears - Work Bitch

Britney zawiodła na swoim nowy albumie ("Femme Fatale" o wiele, wiele lepsze) jednak zapowiadający całość album singiel był całkiem okey. Taneczny bit, ciekawy teledysk - szkoda, że to jeden z nielicznych udanych kawałków na "Britney Jean".

4. Weekend - Ona tańczy dla mnie

Jedyny przedstawiciel typowego disco-polo na tej liście. Nie oszukujmy się jednak - słyszał go każdy i wielu miłośników ambitniejszej muzyki bawi się dobrze do tego hitu - o czym może świadczyć liczba wyświetleń na YT zbliżająca się do 80 milionów. Tym, którzy jednak wolą posłuchać czegoś mniej ludycznego polecam świetną jazzową interpretację CeZika, który po raz kolejny udowadnia, że w dziedzinie kreatywnych przeróbek nie ma sobie równych.

3. Miley Cyrus - Wrecking Ball


Miley idzie drogą Justina, Britney i Christiny - od dzieciaczków z Klubów Myszki Mickey i wytwórni Disneya do kipiących seksem i wyzwolonych gwiazd dla nieco starszej publiki. Ubiegły rok niewątpliwie należał do Miley - nie tylko z powodu twerków na pewnej gali czy nawet kontrowersyjnego teledysku do Wrecking Ball do którego wokalistka nie zdążyła się ubrać. Całe "Bangerz" to dość ciekawy album, jeden z lepszych stricte popowych i komercyjnych wydawnictw z 2013 roku. Zapowiadającą całość balladę również należy zaliczyć do plusów ostatniej płyty panny Cyrus.

2. Donatan & Cleo - My Słowianie


Ten hit ma moim zdaniem rację bytu głównie z teledyskiem - wiadomo, że seks sprzedaje się najlepiej, o czym Pan Producent zdaje sobie sprawę. W tym przypadku, podobnie jak W nie lubimy robić oglądamy wiejsko-sielskie krajobrazy i lokacje. Znowu jest ubijanie masła, znowu są seksowne modelki, które umieją "ruszać tym, co mama w genach dała". Znowu są dziesiątki milionów wyświetleń. I chyba o to chodziło?

1. Piersi - Bałkanica


Po odejściu Pawła Kukiza z zespołu pozostali członkowie grupy stanęli przed trudnym zadaniem. Postanowili kontynuować działalność z jego następcą, mającym bułgarskie korzenie Adamem Asanovem. Piersi 2.0 postawili na zabawę i stworzyli Bałkanicę - megaimprezowy hit, który jest grany chyba na wszystkich domówkach, dyskotekach i w remizach na terenie całego kraju. Nie ma wątpliwości, że Bałkanica była jedną z najciekawszych imprezowych piosenek minionego roku - za swój hit roku uznały go Radio Zet i stacja telewizyjna 4 Fun TV.


Brak komentarzy: